دولت برنامه ای برای افزایش قیمت سوخت ندارد

تهران-ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با تکذیب خبر افزایش قیمت سوخت تا پایان امسال گفت: دولت هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین و گازوییل ندارد.

به گزارش روزجمعه گروه اقتصادی ایرنا از روابط عمومی وزارت نفت، منصور ریاحی افزود: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به عنوان متولی سوخت رسانی در کشور موضوع افزایش قیمت سوخت را از پایه بی اساس و فضاسازی می داند.
این مقام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره سخنان اخیر جایگاه داران درباره دستور جمع آوری کارت سوخت بنزین تا ١٠ روز آینده، اظهار کرد: موضوع ذکر شده صحت ندارد و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به هیچ جایگاهی دستوری مبنی بر جمع آوری کارت سوخت نداده است.
به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، هنوز مصوبه ای از سوی دولت برای حذف کارت سوخت بنزین ابلاغ نشده است.
ریاحی ادامه داد: کارت های سوخت بنزین تا زمان ابلاغ مصوبه از سوی دولت، اعتبار دارند.
به گزارش روابط عمومی وزارت نفت بیژن حاج محمدرضا رییس سندیکای جایگاه داران سوخت کشور در نشست با اصحاب رسانه مدعی شده است که تا پایان مهرماه باید کارت ها ی سوخت حذف شود.
وی همچنین مدعی شده که قیمت بنزین تا پیش از سال آینده به هر لیتر 12 هزار ریال می رسد.
حاج محمدرضا افزایش قیمت سوخت را قطعی دانسته و گفته است: بر اساس قانون بودجه سال 95، دولت تا پایان سال، باید قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) را افزایش دهد.
رییس سندیکای جایگاه داران سوخت کشور به قیمت های جدید حامل های سوخت اشاره کرده و افزوده است: براساس آخرین شنیده ها پیش بینی می شود قیمت هر لیتر بنزین معمولی از 10 هزار ریال کنونی به لیتری 12 هزار ریال و هر لیتر بنزین سوپر از رقم کنونی 12هزار ریال به 15 هزار ریال برسد.
حاج محمدرضا همچنین مدعی شده است که پیش بینی می شود قیمت گازوئیل هم از سه هزار و 500 ریال برای هر لیتر به پنج هزار ریال افزایش یابد.
به گزارش شانا، با توجه به نزدیک شدن قیمت بنزین به قیمت فوب خلیج فارس مسوولان شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران بارها اعلام کرده اند که هم اکنون نیازی به افزایش قیمت وجود ندارد.
سهمیه بندی بنزین از روز پنجم خردادماه سال ٩٤ متوقف و قیمت ها یکسان سازی شد؛ از این تاریخ قیمت هر لیتر بنزین معمولی 10 هزار ریال و قیمت هر لیتر بنزین سوپر نیز 12 هزار ریال تعیین شد.

اطلاعات تماس

  • کرج-میدان شهید فهمیده به سمت ترمینال شهید کلانتری-روبروی بانک کشاورزی-کوچه حسینی-پلاک 54-طبقه سوم-هیئت تیکمه داشی ها
  • 32730409 - 026
  • 32775943 - 026

تبلیغات

Has no content to show!